Zapraszamy na Konferencję inaugurującą projekt Obserwatorium Transformacji Energetycznej

Data publikacji: 6 czerwca 2023

W imieniu organizatorów, zespołu projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej, zapraszamy do udziału w Seminarium 1. „Konferencja inaugurująca projekt OTE”, które odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w godzinach 11:00–13:00. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.

Transformacja energetyczna to globalny trend, który oprócz niezaprzeczalnych korzyści przynosi również wyzwania, takie jak zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i redukcja ubóstwa energetycznego, realizacja celów klimatycznych czy konieczność odpowiadania na potrzeby rozbudzonej gospodarki. Szczególny wpływ na przebieg tego procesu w Polsce wywarły dodatkowo pandemia COVID-19 oraz agresja zbrojna Rosji na Ukrainę. Zawiadowanie transformacją leży w kompetencjach instytucji decyzyjnych, które dysponują adekwatnymi instrumentami politycznymi. Odpowiedzialne i szybkie podejmowanie optymalnych decyzji w obszarze energetyki wymaga jednak dysponowania precyzyjnym aparatem analitycznym oraz wiarygodnymi i aktualnymi danymi. Na tę potrzebę odpowiada projekt utworzenia Obserwatorium Transformacji Energetycznej – narzędzia wyposażonego w naukowy aparat analityczny i odpowiednie repozytorium danych.

Konferencja będzie poświęcona prezentacji założeń projektu, który otrzymał finansowanie w ramach konkursu Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://app.evenea.pl/event/seminariumote1/

Do wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link umożliwiający udział w wydarzeniu. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli m.in. zgłaszać swoje pytania do prelegentów, włączając się tym samym w dyskusję.

To pierwsze wydarzenie z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)". 

Program wydarzenia

Rejestracja

Poprzedni artykuł Powrót Następny artykuł