Zapraszamy na Seminarium 17: "Przyszłość lokalnych źródeł wytwórczych w oparciu o rozwiązania organizacyjne i techniczne wdrażane w Enei Operator"

Data publikacji: 15 listopada 2021

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium 17: "Przyszłość lokalnych źródeł wytwórczych w oparciu o rozwiązania organizacyjne i techniczne wdrażane w Enei Operator", które odbędzie się 24 listopada 2021 r. (środa) w godzinach 10:00-13:35. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji Webex.

Przystosowanie sieci elektroenergetycznych do rosnących oczekiwań w zakresie przyłączania coraz większej liczby rozproszonych źródeł energii o coraz większych mocach jednostkowych wymaga dużych inwestycji w sieciach dystrybucyjnych, szczególnie wiejskich. Jest to wiedza powszechna, podobnie jak świadomość, że bez działań operatorów sieciowych na rzecz energetyki rozproszonej upowszechnienie tej formy wytwarzania energii będzie bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Stąd zaproszenie kierowane przez realizatorów projektu KlastER do operatorów polskich sieci dystrybucyjnych z prośbą o prezentację wdrażanych przez nich rozwiązań organizacyjnych i technicznych kształtujących przyszłość lokalnych źródeł wytwórczych na obszarze ich działania. Mieliśmy przyjemność gościć na naszym forum przedstawicieli firmy TAURON Dystrybucja S.A. Tym razem gospodarzem seminarium jest ENEA Operator Sp. z o.o.

To siedemnaste wydarzenie z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)". Organizatorami są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER: Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju i Technologii (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in.: wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji ds. Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego.

Do wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link i hasło umożliwiające udział w wirtualnej części wydarzenia na platformie Webex. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli m.in. zgłaszać swoje pytania do prelegentów, włączając się tym samym w dyskusję. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Projektu KlastER.
 

Zarejestruj się na wydarzenie

Program seminarium
Poprzedni artykuł Powrót Następny artykuł