Spotkanie na temat reformy regulacji w zakresie linii bezpośredniej

Data publikacji: 26 września 2022

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprasza podmioty związane z energetyką, zarówno odbiorców, jak i wytwórców energii oraz producentów urządzeń, na spotkanie dotyczące nowelizacji obecnie obowiązujących przepisów w zakresie linii bezpośredniej. Wydarzenie odbędzie się 30 września 2022 roku (piątek) w budynku MRiT w Warszawie.

Budowa linii bezpośrednich ma przede wszystkim przysłużyć się rozwojowi modelu energetyki rozproszonej, gdzie energia jest wytwarzana przez małe jednostki lub obiekty produkcyjne dla użytku lokalnego. Ma również zachęcić do inwestowania w nieduże jednostki wytwórcze oparte na Odnawialnych Źródłach Energii, które będą lokalnie zasilały obiekty. Stąd nowelizacja ustawy Prawo energetyczne.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 30 września, w Ministerstwie Rozwoju i Technologii przy Placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie (sala Pod Kopułą).

Zainteresowane osoby są proszone o zgłoszenia udziału w spotkaniu do 27 września br. włącznie, drogą mailową: energetykarozproszona@mrit.gov.pl.

Organizatorzy zastrzegają, że liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnikami spotkania będą m.in. Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda.

Agenda (do potwierdzenia) wydarzenia znajduje się tutaj.

 

Źródło:
www.gov.pl/web/rozwoj-technologia

Poprzedni artykuł Powrót Następny artykuł