Zapraszamy na konferencję upowszechniającą wyniki projektu KlastER: Podsumowanie etapu pilotaży [ONLINE]

Data publikacji: 18 listopada 2022

W imieniu organizatorów zapraszamy na Konferencję upowszechniającą wyniki projektu: "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii KlastER": Podsumowanie etapu pilotaży, która odbędzie się 1 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 w formule zdalnej.

Głównym tematem konferencji będzie prezentacja narzędzi oraz wdrożeń wykonanych w ramach projektu KlastER. Zaprezentowany zostanie szereg rozwiązań w następujących obszarach:

  • planowanie transformacji energetycznej klastrów, spółdzielni energetycznych i samorządów (narzędzie Zefir – www.zefir.app) oraz pojedynczych obiektów (narzędzie AURA),
    zarzadzanie operacyjne, w tym monitoring instalacji i sterowanie nimi (Chronos – www.echronos.app),
  • predykcja generacji z OZE (Thor) oraz cen energii na rynkach (Hermes),
  • systemy zbierania i agregacji danych (DataHub oraz EnvGuard).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego.

  • Na adresy e-mail wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link umożliwiający udział w wirtualnej części wydarzenia na platformie Webex (w razie braku informacji na głównej skrzynce poczty e-mail, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM).

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube projektu KlastER.


Organizatorami wydarzenia są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER: Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju i Technologii (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in.: wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji ds. Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.

 

➡️ Program wydarzenia

➡️ Formularz rejestracyjny

 

Poprzedni artykuł Powrót Następny artykuł